Setkání žákovských parlamentů v Dubném
Dne 29. května 2026 se naše škola poprvé zúčastnila setkání žákovských parlamentů, které letos hostila ZŠ Dubné. Akce proběhla již potřetí a koná se pod záštitou MAS Rozkvět. Jejím cílem je podpořit činnost školních parlamentů a zapojení žáků do života školy prostřednictvím spolupráce, sdílení zkušeností a společných aktivit.
Letošního setkání se zúčastnilo 11 škol z Českobudějovicka a téměř 80 zástupců školních parlamentů. V úvodu každá škola představila svou činnost. Naši školu reprezentovali Ondřej Kaňka a Radim Lukšík z 8. třídy a Bára Vobrová s Kristýnou Dvořákovou ze 6. třídy.
Naši žáci představili školu a následně se aktivně zapojili do programu a aktivit připravených zástupci parlamentu ZŠ Dubné. Setkání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře, přineslo řadu inspirativních nápadů a umožnilo navázat nové kontakty mezi školami.
Děkujeme organizátorům za pozvání a těšíme se na další setkání, které se v příštím školním roce uskuteční na ZŠ Bezdrevská v Českých Budějovicích.
Zpět na přehled